Новини з міст України

Скульптура, створена зі звуків.

У понеділок, 23 серпня, було презентовано перший із семи арт-об’єктів проєкту «Звуки Міста», ініційованого до 30-ї річниці Незалежності України. Перша демонстрація скульптури, присвяченої звукам Криму, відбулася за участі Президента України Володимира Зеленського та учасників інавгураційного саміту Кримської платформи. Арт-об’єкт розташований у дворі офісу Кримської Платформи по вул. Грушевського, 24/2. 

Інші скульптури, створені на основі звуків міст, будуть з’являться у різних локаціях по всій країні. Ідея мультидисциплінарного проєкту належить трьом ініціаторкам: Альоні Тимошенко, Наталії Ткаченко та Лєрі Гінзбург.

За основу семи арт-об’єктів митці взяли звуки Києва, Харкова, Дніпра, Львова, Одеси, Маріуполя, а також об’єднане звучання для території автономної республіки Крим.
Аудіодоріжки трансформували в скульптури за допомогою програм звукового дизайну та 3D-візуалізації.

У зборі інформації про характерне звучання Криму брали участь відомі містяни: екологиня, зоологиня Юлія Іванчикова, чемпіон світу з вищого пілотажу Тимур Фактуллін, телеведуча Маша Єфросиніна та художниця Марія Куліковська. Марія також працювала над скульптурою разом з художницею платформи сучасного молодого мистецтва Spilne Art Ельмірою Шемседіновою. Документальні фільми про створення арт-об’єктів згодом можна буде побачити на ТБ та мультимедійних платформах. 

Оновлення щодо локацій та презентації арт-об’єктів проєкту відображаються в інстаграм-акаунті «Звуків Міста»