Новини з міст України

Як звучить Харків

У понеділок, 20 вересня, відбулася презентація четвертого арт-об’єкта проєкту «Звуки Міста», ініційованого до 30-ї річниці Незалежності України.

“Звуки Харкова” — це одна зі скульптур проєкту “Звуки Міста”, ініційованого до 30-ї річниці Незалежності України. В ході проєкту звуки семи міст України були записані та трансформовані в сім скульптур за допомогою спеціальних програм звукового дизайну та 3D-візуалізації. Крім Харкова, серед міст України у проеєкті є Київ, Одеса, Дніпро, Львів, Маріуполь, а також об’єднане звучання для території автономної республіки Крим.

Проєкт є спільною творчістю, проявом почуттів харків’ян до свого міста і, водночас, одою містянам, які є його невід’ємною частиною. Він демонструє, яким різним може бути мистецтво, і як нова мистецька форма може народжуватись у результаті поєднання кількох різних дисциплін та сучасних технологій, водночас стаючи елементом міського ландшафту та частиною життя містян.

Ця скульптура є втіленням Харкова, відображенням визначних моментів та уособленням характеру міста.

Скульптура була створена за мотивами спогадів про звучання міста відомих жителів Харкова, а саме:
• Українська астроном, лауреатка Державної премії України в галузі науки і техніки, Ірина Бєльска,
• кандидат медичних наук, лікар вищої категорії і телеведучий Євген Комаровський,
• співак і телеведучий Володимир Дантес,
• сучасний український художник-монументаліст, графік, фотограф Роман Мінін.

Стрибки на скейті, спалах феєрверків та передчуття, з яким відкривається купол обсерваторії, рівномірний стукіт потягів залізничними коліями, крик уболівальників на стадіоні «Металіст» — так чують місто герої.

Колір Харкова — багатогранний зелений, у який вбирається листя на заході сонця

Саме таким є Харків в спогадах, думках та серцях її жителів.